free

Kaspersky

VirusDesk

Przeskanuj plik lub odnośnik w poszukiwaniu szkodliwych programów.

Zgłoś nowe zagrożenie lub nieprawidłowe wykrywanie.

Klikając przycisk SKANUJ akceptujesz Warunki użytkowania Kaspersky VirusDesk.

Podczas skanowania wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Przekroczono maksymalną plików, które można przesłać jednocześnie.
Dodaj pliki do archiwum (jego rozmiar nie może przekroczyć 50 MB) lub przesyłaj pliki pojedynczo.

Podczas skanowania wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Zbyt wiele żądań. Przejdź weryfikację potwierdzającą, że jesteś człowiekiem.

Pytania i odpowiedzi

Jak przebiega skanowanie plików?

Kaspersky VirusDesk skanuje pliki tak samo, jak rozwiązania antywirusowe Kaspersky Lab, korzystając z tych samych baz antywirusowych oraz danych o reputacji. Po wykryciu znanego zagrożenia strona wyświetli szczegółowe informacje na jego temat. Strona nie leczy zainfekowanych plików.

Kaspersky VirusDesk generuje następujące wyniki skanowania:

  • Plik jest bezpieczny. Nie wykryto żadnych zagrożeń. Uruchamianie, przechowywanie i wysyłanie pliku jest bezpieczne.
  • Plik jest zainfekowany. Wykryto znane zagrożenie. Uruchamianie, przechowywanie i wysyłanie pliku nie jest bezpieczne.
  • Plik jest podejrzany. Plik zawiera program, który w pewnych okolicznościach może stanowić zagrożenie. Uruchamianie, przechowywanie i wysyłanie pliku nie jest bezpieczne.

Jeżeli plik jest uszkodzony, zawiera błędy lub jest zabezpieczony hasłem, Kaspersky VirusDesk wyświetli stosowne powiadomienie.

Strona może skanować pliki o rozmiarze nie większym niż 50 MB. Jeżeli chcesz przeskanować więcej plików, zapisz je w postaci archiwum .zip zabezpieczonego hasłem "infected" lub "virus".

Czym jest reputacja odnośnika?

Kaspersky VirusDesk sprawdza reputację odnośnika przy użyciu chmury Kaspersky Security Network i generuje następujące wyniki:

  • Słaba reputacja. Odnośnik kieruje do szkodliwej lub phishingowej zawartości. Otwieranie tego odnośnika może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia lub danych.
  • Dobra reputacja. Odnośnik nie kieruje do szkodliwej ani phishingowej zawartości. Odnośnik został ujęty w kategoriach kontroli rodzicielskiej wykorzystywanej w rozwiązaniach Kaspersky Lab.
  • Nieznana reputacja. Baza danych Kaspersky Security Network nie zawiera wystarczających informacji, by określić, czy reputacja odnośnika jest dobra czy słaba.
Kaspersky VirusDesk nie sprawdza zawartości stron WWW (skryptów, tekstu, plików multimedialnych itp.) oraz przekierowań. Reputacja odnośnika nie odzwierciedla bieżącego stanu jego zawartości.

Na czym polega zgłaszanie nowego zagrożenia lub nieprawidłowego wykrywania?

Jeżeli nie zgadzasz się z wynikami skanowania, możesz przesłać plik lub odnośnik do naszego laboratorium antywirusowego, gdzie zostanie on poddany szczegółowej analizie.

Jeżeli masz pewność, że plik lub odnośnik jest bezpieczny, a rozwiązania Kaspersky lab wykrywają go jako zagrożenie, prosimy o informację. Przypadki tego typu noszą miano fałszywych trafień.